D A S H B O A R D S

Loading...

Raporty

Raporty w Power BI to podstawowa część naszej działalności. Wdrażamy raporty od podstaw aż po kształt ostateczny.

Zobacz przykładowe raporty

Jak robimy raporty Power BI

zobacz nasz workflow

Każdy projekt u każdego klienta wygląda nieco inaczej. Poniżej znajdziesz naszą standardową ścieżkę, która jest podstawą udanej współpracy. Innymi słowy – jest to ścieżka, którą dostosujemy do potrzeb Twojego projektu i Twojej organizacji.

1
Wymagania

Musimy się poznać! Chcemy zrozumieć biznes oraz potrzebę na którą ma odpowiedzieć raport Power BI. Dowiadujemy się jakie posiadasz dane w swoich zasobach oraz czy już przekształcasz je w informację a informacje we wnioski. Analizujemy wspólnie z jakimi wyzwaniami Twoja organizacja chce uporać się z użyciem nowoczesnego raportowania i analityki – definiujemy oczekiwania, wskaźniki, schematyczną zawartość raportów. Omawiamy dystrybucję raportu użytkownikom końcowym.

2
Identyfikacja źródeł danych, ETL

Analizujemy źródła danych, które posiadasz w kontekście możliwości pozyskania z nich odpowiednich informacji oraz przygotowania procesów, które te dane doprowadzą do postaci umożliwiającej ich dalszą analizę. Na tym etapie dobieramy odpowiednią technologię oraz projektujemy i budujemy procesy ETL. Wykorzystujemy głównie SSIS oraz ew. Power Query w Power BI.

3
Makieta

Znając już Twoje potrzeby oraz posiadając dane przechodzimy do wizualizacji – proponujemy wygląd Twojego raportu. Zaczynamy od ogólnego rozmieszczenia danych na raporcie i iteracyjnie schodzimy do szczegółów – każdej linii i każdego koloru. Dopracowujemy wygląd raportu również dla urządzeń mobilnych.

4
Raport Power BI

Przenosimy biznesowe definicje wskaźników w techniczny świat języka DAX i raportów Power BI. Łączymy obliczenia z wizualizacjami na kanwie raportu i osadzamy je zgodnie z zaakceptowaną makietą raportu. W tym kroku zapraszamy Cię do testowania narzędzia.

5
Optymalizacja

W pierwszej kolejności – sprzątamy. Czyścimy model deweloperski tak, aby był on czytelny dla Ciebie jako użytkownika biznesowego. Analizujemy potencjał przyspieszenia działania raportu jeśli to konieczne.

6
Dystrybucja

Planujemy szczegółowy deployment w Twojej organizacji. Ustalamy grupy odbiorców, sposoby oraz częstotliwość odświeżania raportu, powiadomienia dla kluczowych użytkowników raportu. Wdrażamy raport dla organizacji.

Imperium Szkoleniowe
Targosiński Kamil
Piaskowa 4, 01-067 Warszawa

biuro@dashboards.pl

Najnowsze wpisy na blogu

Poznaj nas

Mamy genialny zespół 😊 Zobacz z kim potencjalnie będziesz miał okazję pracować.

Nasi Przyjaciele

© Dasboards.pl – Imperium Szkoleniowe, 2021